Manager de produs – Elemente vibropresate

Leier

Iași, suceava, botosani, Vaslui, Neamt, Bacau, Vrancea, Galati

Aptitudini, Abilitati si Cunoștințe:

  • Gandire analitica si critica;
  •  Spirit proactiv;
  •  O buna organizare individuala (autodidact);
  •  Experienta in vanzarea pavajelor constituie un avantaj;
  •  Studii superioare tehnice, dе preferat in domeniul constructiilor;
  •  Cunoasterea limbii Engleza si Germana constituie un mare avantaj;
  •  Bune cunostinte dе operare PC (Outlook, Excel, Word, PowerPoint, ASIS);
  •  Cunostinte AutoCad;
  •  Bune abilitati dе comunicare orala si scrisa;
  •  Rigurozitate si atentie la detalii;
  •  Permis de conducere categoria B.

Responsabilități:

  • Manager de produs pentru elemente vibropresate precum: pavaj, boltari, borduri,etc.- in zona IS, BT, SV, VS, NT, BC, VN, GL;
  • Imprеunа cu Manаgеrul dе Vаnzari si Departаmеntul dе Mаrkеting participа la dezvoltаreа planului strаtegic de promovаre si vаnzаre;
  • Identifica in permanenta noi piete conexe produselor promovate;
  • Participa in mod activ in cadrul evenimentelor din zona alocata (conferinte, intalniri, evenimente industriale, mediu academic);
  • Monitorizeaza in permanenta statusul obiectivelor;
  • Sustine echipa de vanzari din punct de vedere tehnic in cadrul intalnirilor cu dezvoltatorii imobiliari, arhitecti, proiectanti, etc.;
  • Acorda suport tehnic arhitectilor,constructorilor, proiectantilor, atat in faza de proiectare, cat si in santiere, online, etc.;
  • Participa activ la pregatirea expozitiilor si la organizarea standurilor din cadrul evenimentelor;
  • Raspunde de organizarea demonstratiilor practice a aplicarii/ utilizarii produselor la client, pe santiere, la targuri si expozitii;
  • Organizeaza seminarii si sustine prezentari tehnice;
  • Pregateste si sistematizeaza datele in formatele solicitate;
  • Mentine o stransa legatura cu toate compartimentele din cadrul companiei, in vederea solutionarii problemelor cu caracter tehnic;
  • Raspunde in ceea ce priveste corectitudinea cifrelor si inscrisurilor din rapoarte, situatii, prezentari;
  • Transmite in timp real toate informatiile necesare catre toate celelalte compartimente ale firmei;
  • Participa activ cu sugestii si propuneri la sedintele de departament;
  • Asigura elaborarea si controlul specificatiilor, a documentatiei tehnice privind produsele astfel incat sa fie respectate prevederile legale;
  • Ofera suport si asistenta in derularea unor proiecte de cercetare-dezvoltare;
  • Disponibilitate pentru deplasari in interes de serviciu.

Beneficii:

  1. Pachet salarial corelat cu rezultatele obtinute;
  2. Abonament Servicii Medicale;
  3. Laptop, masina de serviciu, telefon mobil;
  4. Mediu de lucru placut si motivant;
  5. Posibilitati de dezvoltare personala si profesionala;
  6. Oportunitati de a lucra intr-o echipa profesionista si dinamica;
  7. Beneficiaza de facilitatile oferite de OUG 114/2019.

Documente acceptate: .pdf, .doc, .docx